Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Друзі сайту

Бобровицька ЗОШ № 1

Бобровицький районний відділ освіти

Бобровицький методичний кабінет

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 4
Показано матеріалів: 1-4

Мої статті | Переглядів: 106 | Додав: denisyuk_n | Дата: 02.11.2021 | Коментарі (0)

Бесіда

Мої статті | Переглядів: 578 | Додав: denisyuk_n | Дата: 26.12.2016 | Коментарі (0)

Заняття гуртка «Умійко»


 

Тема: виготовлення з природного матеріалу іграшки-павича.

Мета: закріпити навички роботи з різним природним матеріалом: формувати  уміння по моделі іграшки складати наочну схему послідовності дій і користуватися нею, як планом роботи в процесі виготовлення іграшки; продовжувати вчити дітей користуватися шилом; розвивати окомір, естетичний смак, почуття кольору. Виховувати інтерес до праці з природним матеріалом.

Інструменти та матеріали: соснова шишка середнього розміру, жолудь, пір’їнки, гілочки дерев, кольоровий папір, клей, пластилін, дерев’яний брусок, шило, ножиці, щіточка, олівець,схема послідовності виконання іграшки, готовий виріб.


 

Хід проведення:

  1. Аналіз зразка.

Показую дітям малюнок іграшки-павича, готовий виріб, пропоную роздивитися його і сказати, із якого матеріалу виготовлена іграшка, які частини, деталі можна виділити.

  1. Аналіз послідовності виконання роботи.

Розгляд схеми послідовності виконання іграшки-павича. Іграшку легше виготовляти, дотримуючись певної послідовності в роботі: для тулуба підібрати соснову шишку середнього розміру, зробити в ній шилом чотири отвори (з протилежних кінців для шиї і хвоста і внизу для ніг павича). Для голови підійде жолудь без шапочки, в нижній частині якого слід зробити прокол для гілочки-шиї. Голову і тулуб з’єднують загостреною з обох кінців видовженою гілочкою так, щоб центральна її частина залишилася ззовні – це шия. Для міцності з’єднання кінці гілочки змазуємо клеєм. Дві гілочки однакові по розміру, встановити в отвори, зроблені в шишці-тулубі знизу, - будуть ноги. Очі і дзьоб, прикрасу для голови роблять із пластиліну. На голові можна зробити три отвори, вставити в них три сірники, викрашені в різні кольори, закріпити на їх кінцях різнокольорові кульки із пластиліну. В зроблений отвір в шишці-тулубі встановлюють хвіст (пташині пір’я). пір’я можна розмалювати, прикрасити різнокольоровими кружками з паперу. Для стійкості павича закріплюють на підставці бо на гілці.

  1. Самостійна робота дітей.

При потребі здійснюю частковий, індивідуальний показ та пояснення виконання, слідкую за  осанкою дітей, за дотриманням правил з техніки безпеки.

  1. Аналіз дитячих робіт.

Діти продовжують вчитися об’єктивно оцінювати свої вироби і роботу ровесників.


 

  1. Підсумок заняття.
  • Що ми вчилися робити сьогодні на занятті? З яких природних матеріалів виготовляли іграшку-павича?

Сьогодні на занятті  всі добре працювали.


 

   Використана література:

  1. Гульянс Э.К., Базик И.Я. Что можно сделать из природного материала: Кн. Для воспитателя дет. сада. – 2-е изд., дороб – М.: Просвещение, 1991 год.
  2. Пославский А.С. Природа, фантазия, творчество: альбом самоделок. – К.: Вэсэлка, 1989 год.
  3. Гомон Л.О. Ручна праця в дитячому садку: альбом. – К.: Радянська школа, 1990 рік.


 


 

     Керівник: Денисюк Наталія Валеріївна


 

Мої статті | Переглядів: 1014 | Додав: denisyuk_n | Дата: 13.05.2014 | Коментарі (0)