Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Друзі сайту

Бобровицька ЗОШ № 1

Бобровицький районний відділ освіти

Бобровицький методичний кабінет

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Мої файли

Виготовлення із тканини іграшки – сувеніру «Коник»
[ Викачати з сервера (88.0 Kb) ] 26.12.2016, 11:23

Заняття в гуртку «М’яка іграшка»

     Тема: Виготовлення із тканини іграшки – сувеніру «Коник».

     Мета: Вчити виготовляти суцільно кроєні іграшки із тканини, тонувати готовий виріб. Розвивати творчість, окомір, увагу, пам’ять, естетичний смак. Привчати дітей працювати самостійно, дотримуватись правил з техніки безпеки. Виховувати акуратність, при виконанні роботи, творче відношення до своєї праці, шанобливе ставлення до традицій та звичаїв українського народу, до декоративно-ужиткового мистецтва.

      Інструменти та матеріали: Зразок виробу, лекала іграшки, графічний малюнок,картон, голки, нитки, однотона тканина, ножиці,клей ПВА, пензлик, кориця, ваніль,розчинна кава, вода,  фарба, паралон, олівець.

Хід заняття:

  1. Вступна частина

     1. Організаційний момент

  • Щоб дізнатися, яку іграшку ми будемо виготовляти, потрібно   відгадати загадки:

                       Стоїть в стайні,                             

                       Вівса просить                     

                        І на собі                                        

                       Хлопців возить. (Кінь)                  

 

   Здавна людям помагає

   Довгий хвіст і гриву має,

   Любить сіно пожувати,

  «І-го-го!» - ірже завзято,                                      

  Бо не відає про лінь

  Як працює в полі…(кінь)    

                    2. Повідомлення завдання заняття

             - Сьогодні на занятті ми будемо виготовляти суцільно кроєну іграшку- сувенір «Коник».

                 Кінь завжди був вірним другом і помічником людині в праці, в бою і в дорозі. Це один з найулюбленіших образів і дорослих, і дітей. Фігурка коня була і іграшкою, і оберегом, що охороняє від бід і допомагає у справах. В хаті селянина кінь був годувальником, предметом гордості і шани. Люди наділяли його в своїй уяві чарівною силою, яка здатна змінити їх життя. Казковий сивка-бурка дає мудрі поради, виводить на вірний шлях.   Билинний кінь - вірний друг, що попереджає богатиря про біду. В прислів’ях і приказках знайшли відображення терпіння та виносливість коней. Зображення коників оберігали українські оселі від злих духів. У вигляді  казкових білогривих коней відображались явища природи - вітер, хмари, блискавка.  На Україні коня вважали дуже розумною твариною. Кінь був символом Бога Сонця. Образ коня відноситься до одного із найпоширеніших у народній творчості й зокрема в іграшці.  Фігурки коників були улюбленими забавками хлопчиків. Із яких тільки матеріалів не майстрували народні умільці диво-коників. Гончарі виробляли іграшки-свищики у формі коня з вершником. Відомі всім і дерев’яні візочки з кіньми, і  коники-качалки. Своєрідну категорію іграшок коників становлять ритуальні в минулому вироби з тіста й сиру. Майже по всій території України колись були поширені коники з соломи, трави, льону, конопель, кукурудзи, очерету та рогозу. Чарівний кінь - символ добра і щастя, вірної дружби і відданості, вдачі і достатку. Він додасть вам впевненості в собі і сміливості в подолані будь-яких перешкод.

       - Сьогодні ми на практиці навчимося застосовувати різні види швів, рівномірно наповнювати деталі виробу та тонувати іграшку «Коник».

  1. Основна частина

                   1.Роз’яснення практичного завдання

  • З чого зроблено іграшку?
  • Якого кольору нам потрібна тканина?
  • Яка це іграшка?

     Для виготовлення суцільно кроєної іграшки ми маємо виконати 4 важливі етапи:

             - виготовлення лекал викройки з картону;

             - вирізання деталей із тканини;

             - зметування та зшивання деталей;

             - з’єднання деталей іграшки;

     З тканини білого кольору нам потрібно виготовити 2 деталі тулуба та 2 деталі вух. Спочатку переносимо викройку на тканину. Вирізаємо і зшиваємо деталі після їх зметування. Залишаємо отвори шириною 2-3 см для вивороту і набивання. Отвори змащуємо клеєм ПВА. Після висихання він закріплює нитки на краю тканини від розривів і допомагає тримати форму. Деталь тулуба обережно вивертаємо. Набиваємо її синтепоном, зашиваємо місце отвору потаємним швом. Деталі вух вирізуємо із тканини, обробленої клеєм ПВА. Пришиваємо деталі вух до тіла. Розправляємо і затоновуємо заготовку.

     Для тонування іграшки потрібно взяти розчину каву, клей ПВА, воду, корицю та ваніль. 1 столова ложка води, 1 чайна ложка розчиної кави, 1 чайна ложка клею ПВА, трішки кориці та ванілі. Каву і воду перемішати і процідити, потім додати клей.

     Після тонування малюємо очі, копита, пришиваємо гриву і хвіст.

              2. Виконання практичного завдання

      Повторення правил безпеки при роботі з ножицями та голкою.

      Самостійна практична робота

     Під час самостійної роботи керівник гуртка допомагає вирішити проблемні ситуації, які виникають у дітей, здійснюючи індивідуальний підхід. Слідкує за осанкою та за дотриманням правил з техніки безпеки.

     Фізкульт хвилинка. Відгадування кросвордів, ребусів.

    Заключна частина

     Аналіз дитячих робіт. Прибирання робочого місця. Якщо окремі гуртківці не встигли закінчити роботу, доробляють її вдома.

Категорія: Мої файли | Додав: denisyuk_n | Теги: іграшка, коник, сувенір
Переглядів: 507 | Завантажень: 12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: