Форма входу

Категорії розділу

Пошук

Друзі сайту

Бобровицька ЗОШ № 1

Бобровицький районний відділ освіти

Бобровицький методичний кабінет

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Заняття в гуртку "Умійко"

Бесіда в гуртку «Умійко»

на тему:«Це захоплююче орігамі»


 

В дитинстві всі ми запускали паперові літачки і майстрували невибагливі шапки з газет, але не знали, що заняття це називається «орігамі» і має солідний вік.

Мистецтво виготовлення іграшок із паперу виникло у Китаї – батьківщині паперу, звідки у VII ст. до н.е. воно потрапило до Японії. Там і  отримало назву – відому тепер в усьому світові – орігамі, що в перекладі з японської й означає «складання з паперу». Цікаво, що на японській мові слова «папір» і «Бог» збігається за звучанням. Суть цього мистецтва полягає в умінні створювати з квадратного клаптика мініатюрну річ. Після того як у ХVIIІ ст. європейці відкрили Японію, орігамі набуває популярності і на нашому континенті. З’являється тисячі аматорів цієї справи, школи та центри мистецтва, музейні експозиції.

Нині такі центри є у Великобританії, Нідерландах, Іспанії, Молдові, Росії.

Сьогодні клуби орігамі існують майже в усіх кранах світу: організовуються фестивалі і конкурси, складаються комп’ютерні програми по навчанню. Приміром у такій невеличкій країні, як Голландія, налічується близько 8000 членів асоціації орігамістів.

У нас, в Україні відомі два центри орігамі – у Київі та Полтаві, школи ж діють у багатьох містах. Часто у Київі проходять міжнародні виставки фігурок.

В багатьох країнах орігамі введено до шкільної програми, а в Мексиці викладається в старших класах, як основна дисципліна – на рівні з математикою та історією.

Виникнення орігамі пов’язано з поховальним культом у Китаї. Спочатку разом із покійником спалювали і його речі, але потім з певних меркантильних інтересів на стрічках білого паперу записували назви речей. Пізніше поряд із ними з’явились і паперові фігурки, які вказували знову ж таки на деякі речі. Однак у Китаї орігамі не набуло такого поширення, як у Японії, де воно знайшло обґрунтування у філософії дзенбудизму та розумінні всесвіту, яке пов’язується із символом квадрату

Виникло мистецтво складання паперу в Японії в період ? (794-1185 рр.). В той час папір виготовлявся ручним способом і був вишуканим і цінним матеріалом, який використовувався тільки в особливих випадках, головним чином в релігійних церемоніях. Складання кожної фігури являло собою складний ритуал: супроводжувалося молитвою. Високий ступінь концентрації, яка необхідна для точного повторення традиційних рухів, і велике змістовне навантаження викликало особливого виду медитації.

Поступово ори гамі втрачало своє містичне наповнення і ставало популярним заняттям, спочатку при дворі, де навички орігамі були ледве необов’язковою ознакою гарного тону, а потім – і в більш широких верствах суспільства. Розвиток технологій паперової справи і здешевлення паперу зробили мистецтво орігамі доступним всім.

У Японії складання орігамі – це сімейний ритуал. Подарувати свій виріб – означало виявити повагу до певної особи. Вміння виготовляти паперові фігурки у японців передається жінкам з покоління в покоління. Цьому  навчають  дітей з раннього дитинства. Якщо хтось раптово захворів, тоді вся родина сідає до столу і складає фігурку. Вважають, якщо недуга легка, то вона проходить до кінця ритуалу. Ще й до сьогодні вірять що вісім традиційних фігурок з білого паперу захищають дім від злих духів.

Своїм широким поширенням у світі орігамі зобов’язано японському майстру Акіре Йотизаве; завдяки простим знакам що він винайшов, процес складання стало можливим передавати на письмі. Будь-яка людина, що знайома з цими позначеннями, зуміє скласти модель із якої б іншомовної книги вона не була взята.

Орігамі надзвичайно приваблює дітей. Якщо хочете пробудити в дитини творчі здібності, фантазію, складіть разом з нею паперову фігурку. Це не лише цікаво, а й корисно. Орігамі близьке і доступне мистецтво. Розвивається пам’ять і увага, охайність і дисциплінованість. Діти стикаються з звичним і прекрасним. За короткий час вони можуть навчитися перетворювати папір  в дивні вироби.

Керівник гуртка: Денисюк Наталія Валеріївна


 

Категорія: Мої статті | Додав: denisyuk_n (13.05.2014)
Переглядів: 1021 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: